Lykožrúti z mimovládok si už brúsia zuby na dotácie

Včera 21.11.2021 sa členovia Vidieckej koalície obrátili otvoreným listom na na predsedu hnutia OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča ako bojovníka proti korupcii, mafii, rozkrádaniu republiky a za spravodlivosť kvôli novele zákona o ochrane prírody a krajiny.

„Témou ochrany prírody sa isté skupiny, ktoré tvrdia, že sú ochranári, snažia polarizovať
spoločnosť. Práve kvôli predkladanej novele a kampani okolo nej sme my ľudia z vidieka vykresľovaní ako ničitelia prírody a tí ktorým ide len o finančný prospech. Radi by sme Vám však vysvetlili, že tieto tvrdenia sú absolútne nepravdivé. Práve my vidiečania sme tí, ktorí sa o našu krajinu staráme s láskou, porozumením a najlepšie ako vieme, aj pre Vás, aj pre nás aj pre budúce generácie.
Práve preto nastal čas, kedy sme vyšli do ulíc, napriek tomu, že sme doma museli nechať prácu, ktorá nás doma počká, alebo nájsť za seba náhradu, ktorá za nás tú prácu urobí (zvieratá musia jesť) aby sme ukázali, koho všetkého sa toto v skutočnosti týka. Nejedná sa len o ľudí z prostredia lesníctva a poľovníctva, ale dotkne sa to nás všetkých, či už hospodárov, farmárov, chovateľov oviec, kôz, koní, kráv, ale aj včelárov a teda nás obyčajných ľudí na vidieku. Všetkým nám musí byť jasné, že táto novela sa netýka len štátnych pozemkov, ale dotkne sa aj nás súkromných vlastníkov.
My sme práve tí, ktorí stoja na „druhej strane“ oproti tej „objednávke spoločnosti“.


Milý pán Matovič, už ste sa niekedy pozreli kto je tá „objednávka spoločnosti“, kto sú tí ľudia, ktorí tvrdia že sú skutočnými ochrancami prírody a národných parkov?


Z fotky zverejnenej na stránke broz.sk a fotiek zverejnených na internete z protestov iniciatívy Osloboďme národné parky a My sme les – príloha č.1 je jasné, že na proteste sa zúčastnili hlavne členovia BROZ aj s jej hlavnými predstaviteľmi. Tak toto je tá objednávka spoločnosti? Jedna záujmová skupina?


Kto je vlastne BROZ? Je to Bratislavské regionálne ochranárske združenie, ktorého zakladateľom a členom je práve poslanec OĽANO Jaromír Šíbl, príloha č.2 – podpisové vzory na ktorých vystupuje ako podpredseda BROZ. Z ľahko dostupného zdroja a to centrálneho registra zmlúv, je zrejmé, že tomuto združeniu sa výborne darí v čerpaní finančných prostriedkov, aj za pôsobenia pána ministra Budaja – tiež poslanca OĽANO. A kto vlastne riadi MŽP na úseku ochrany? Mimovládky alebo minister?


Projekty do ktorých sa zapojila BROZ a bolo v nich čerpaných 55 miliónov EUR….“

Celé znenie otvoreného listu na stránke nájdete na stránke Slovenskej lesníckej komory Slovenská lesnícka komora (slsk.sk)

Niečo o tom ako poslanec Igor Matovič hovoril o rozkrádaní verejných financií

Na posratej kompe ukradnúť 50 miliónov €! (Igor Matovič) – YouTube

Myslím, že po prečítaní celého otvoreného listu Vidieckej koalície si každý urobí názor na nezaujatosť poslanca Šíbla v celej veci a jeho nezištné ochranárske vízie. Zajtra by mali v parlamente hlasovať o novele zákona 543/2002 o OP. Uvidíme, či predkladateľ dokázal „presvedčiť“ viac poslancov, alebo zvíťazí zdravý rozum.

Odoberať
Oznamovanie
guest
0 Komentáre/ov
Vnorené feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
0
Chceme poznať Váš názor.x
()
x