Obecné zastupiteľstvo v Štrbe dňa 27.9.2021 – časť prvá

Už samotný názov – Obecné zastupiteľstvo v Štrbe by malo vzbudzovať prirodzený rešpekt. Predsa za bežných okolností ide o ľudom zvolený snem. Ľudí zorientovaných v problematike radostí a útrap života bežného občana. Studnice dobrých riešení a návrhov.

V našom prípade to ale neplatí. Sami sme sa o charaktere a precitlivelosti poslancov samých na seba mali možnosť presvedčiť už viackrát. I tu vidno veľké rozdiely medzi poslancami z obce a poslancami z miestnej časti Tatranská Štrba. Keď už v ničom inom, tak aspoň v prirodzenej inteligencii.

Konanie poslancov nie je v súlade s morálkou. Tolerujú okrádanie obyvateľov a znehodnocovanie majetku občanov. O rôznych „benefitoch“, ktoré ich k tomu možno vedú, kolujú reči. Situácia nie je dobrá a obyvatelia sú právom nahnevaní.

Vďačnou témou na zastupiteľstvách sú psy, psie extrementy, psy na vôdzke, psy bez vôdzky… Pokiaľ ide o skutočné problémy, ktoré trápia obec a jej obyvateľov sa situácia razom mení na tragikomédiu. Niektorí z poslancov absolútne tápajú. To, aby dokázali identifikovať správne a nesprávne riešenie je nad ich sily.

Pre ľahšiu orientáciu na časovej línii videa pridávame minutáž:

  • od 2.02 min. – bod č. 3 – Kontrola plnenia uznesení obecného zastupiteľstva
  • od 3.13 min. – bod č. 4 – Pridelenie nových obecných nájomných bytov v Tatranskej Štrbe
  • od 16.15 min. – bod č. 5 – Všeobecné záväzné nariadenie (VZN) o podmienkach držania psov na území obce Štrba
  • od 31.30 min. – bod č. 6 – Schválenie Štatútu Obecnej polície v Štrbe
  • od 33.57 min. – bod č. 7 – Informácie o aktuálnej činnosti Obecnej polície v Štrbe
Odoberať
Oznamovanie
guest
0 Komentáre/ov
Vnorené feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
0
Chceme poznať Váš názor.x
()
x