Muránska planina – Salaš Zbojská a Chata Zbojská

Pre VŠETKÝCH milovníkov prírody a nenáročných turistov sme pripravili video zo západnej časti NP Muránska planina. Sedlo Zbojská leží na spojnici ciest Brezno – Tisovec.

Na miestnom salaši a blízkej chate nájdete okrem slovenských špecialít aj miesto, kde sa môžete cenovo dostupne ubytovať. Ak sa rozhodnete tentokrát relaxovať v spomínanej lokalite, tak buďte pripravení na skoré ranné vstávanie. Ráno a podvečer patria blízke pasienky stádam oviec, hovädzieho dobytka, koní a ošípaných s desiatkami ba i stovkami plechových zvoncov.

Zdroj: Milan Petruška, OI Nová Štrba

Je to nádherný kút Slovenska. Kraj Lykovca muránskeho a polodivokých koní. Osloví Vás aj zrekonštruovaná Chata Zbojská, vzdialená jeden kilometer od Zbojníckeho dvora.

Priamo na salaši sa nachádza informačné centrum, požičovňa horských bicyklov a koní, preliezačky pre deti, predaj salašníckych výrobkov a legendárnych kysnutých buchiet.

Táto lokolita je východiskom turistických chodníkov do NP Muránska planina a Veporských vrchov.

Prajeme Vám príjemné potulky Muránskym krasom.

Lykovec muránsky, treťohorný relikt a endemit

Zdroj: Ján Zábojník, online: https://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=701162

Odoberať
Oznamovanie
guest
3 Komentáre/ov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Vnorené feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Martin Hurajt
1 rok pred

Veľmi príjemné zábery a pekný výber hudby! Na Muránskej planine som bol a je tam krásne. Majú tám ohromné klenoty prírody, a nenechali si to zruinovať. Len nech im to vydrží.

Milan Petruška
Milan Petruška
1 rok pred
Odpovedať  Martin Hurajt

Martin, ďakujem za „pozitívnu kritiku“ :-). Snažil som sa. Aj pre mňa je Muránska planina jednou zo srdcových záležitosti. Od ródea v Muráni, cez výstup na Fabovú hoľu, Klenovský Vepor, zimné bežkovanie v okolí sedla Zbojská, či prechod Čertovou dolinou, to sú nezabudnuteľné zážitky na dlhé roky.

Lubica
Lubica
1 rok pred
Odpovedať  Milan Petruška

Muránska planina a ródeo ,krásne spomienky.

3
0
Chceme poznať Váš názor.x
()
x