Verejné zhromaždenie na Štrbskom Plese a na Tatranskej Štrbe

Milí spoluobčania, obyvatelia Št. Plesa a Tatr. Štrby. Touto cestou sa Vám chcem ospravedlniť za to, že nahrávky verejného zhromaždenia konaného dňa 9.júla 2020 neboli stále zverejnené na našej webovej stránke. Viedli ma ku tomu nasledujúce okolnosti. V časti Št. Pleso boli vznesené výhrady voči kamerovým záznamom. Nebolo spomenuté moje meno, ale nikto iný okrem TV Štrba a mňa tieto verejné akcie nenahráva. Pre Vašu predstavu čo bolo povedané predstaviteľmi obce, pridávam krátke video.

Citujem zamestnanca obce p. Sýkoru: „Nahrávanie sa môže, šírenie na vonku bez súhlasu dotknutého sa nemôže. Ja som verejný činiteľ, ale ostatní nie sú verejní činitelia, takže ich šírenie vonku je v rozpore so zákonom“. Zamestnankyňu p. Ing Kumorovitzovú radše nebudem citovať a zvažujem na ňu podať trestné oznámenie pre podozrenie porušenia zákona a neoprávnenom odmietnutí sprístupnenia požadovaných údajov. Advokátska kancelária Uhrinčať – Vajda s.r.o. spracovala informácie o GDPR a konkrétnych problémoch samosprávy v roku 2019, kde sa píše: snímanie zastupiteľstiev, verejných rokovaní samosprávy a verejného rozhodovania verejnosťou, predpisy aj judikatúra súdov povoľuje (rozhoduje sa o veciach verejných, o nakladaní s verejnými financiami, verejné činné osoby musia znášať tomu primerané zásahy do svojho súkromia). Záznam môže byť vyhotovený aj samosprávou, vtedy plní povinnosti podľa nariadenia GDPR ako prevádzkovateľ príslušná samospráva. Rokovania môžu byť snímané on-line, záznam môže byť uchovávaný po dlhú dobu a zdieľaný verejnosťou. Toľko spomínaná advokátska kancelária. Ja som si nechal vypracovať posudok o tom čo môžem a čo nemôžem filmovať na verejných akciách ďalšou nemenovanou právnickou kanceláriou. Mám od nich prísľub, že svoj odborný názor vyjadria do dvoch týždňov. Potom zverejným celý obsah vídei na našej webovej stránke. Je to ale z môjho pohľadu absurdná situácia, pretože to čo robím ja, majú v kompetencii naši obecní zamestnaci, ktorí žijú z našich daní a z ďalších obecných príjmov. Ja to robím zadarmo vo svojom osobnom čase a ešte ma budú zato psychologicky tlačiť do kúta. Urobte si názor sami, komu prekáža moja kamera. Zrejme to budú občania, ako tvrdí zamestnanec OÚ v Štrbe p. Sýkora. Pozdravujem všetkých, ktorí sledujete moje NEZOSTRIHANÉ záznamy.

Milan Petruška

Odoberať
Oznamovanie
guest
4 Komentáre/ov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Vnorené feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Dagmar Užíková
Dagmar Užíková
3 rokov pred

Ja verím, že natáčaním verejných zhromaždení a ich odvysielaním sa nikto nemôže cítiť dotknutý. Túto prácu by mala robiť obecná TV a nezostrihané záznamy by mali vysielať v adekvátnom čase. Apelujem na všetkých predstaviteľov obce, aby sa tak stalo. Veď sme predsa vašimi voličmi a zaslúžime si objektívne informácie.

Peter Jambor
Peter Jambor
3 rokov pred

Som s Vami pán Milan, nedajte sa od strašiť a od radiť od natáčania, hlavne keď neporušujete zákon. Vaše záznamy sú prospešné, pospolitý ľud má aspoň predstavu, ako rokovania prebiehali. Len tak ďalej. Ďakujeme

Milan Petruška
Milan Petruška
3 rokov pred
Odpovedať  Peter Jambor

Ďakujem Daďa, ďakujem pán Peter za Vašu podporu. Sľúbil som /sľúbili sme/ ľuďom už pri našom prvom videu, že verejné akcie budeme zverejňovať v plnom rozsahu. My nemáme dôvod veci zahmlievať, prekrúcať pravdivé skutočnosti, ani manipulovať s niekým. Nato je tu konkurenčná televízia. Ešte raz ĎAKUJEM. Milan Petruška.

Dušan
Dušan
3 rokov pred

Pán Petruška, robíte dobrú prácu. Ďakujem, občan Štrby

4
0
Chceme poznať Váš názor.x
()
x